Vláčik Erik

Turistický vláčik

Keď sa pred 93 rokmi, v roku 1926, na svahoch Kojšovskej hole prvý raz zjavila chata Erika, nikomu ani v najfantastickejších snoch nenapadlo, že raz k nej bude premávať vláčik.

Vďaka veľkému úsiliu sa to, po prekonaní mnohých prekážok, podarilo. Vláčik prechádza čarovným lesom, prekrásnou prírodou, až k úžasným vyhliadkam. V tomto nemá kojšovský vláčik na Slovensku obdobu. Je jedinečný.

Máme za sebou prvú sezónu jeho spustenia. Sme radi, že sa vďaka nemu na Kojšovskú hoľu mohli dostať mnohí dôchodcovia, ktorým už nohy neslúžia tak ako za mladi. Sme radi, že sme potešili mnoho rodín s deťmi, pre ktoré tento rozprávkový svet prírody otvoril svoju náruč. Dnešným dňom sa kojšovský vláčik uložil na zimný spánok podobne ako medvede, ktoré tu žijú. Keď sa na jar preberie zo zimného spánku, dáme Vám to ihneď vedieť.

Týmto Vám všetkým, ktorí ste sa s ním zviezli, chceme poďakovať. A už teraz sa tešíme na budúci rok, kedy Vás opäť uvidíme vystupovať z neho na najkrajšej stanici sveta pri chate Erika.

Kolektív chaty Erika